20130619-131806.jpg

Seyahat ederken dinlenebilecek şarkilar diye kendi playlist’imi oluşturmak istedim,psikoloji, yer ve zamana göre degişebilecek kendi listem.

Fun-we’re young

Turkiye’den uçağa atlayip,Roma’ya ya da gideceğin yere kadar ‘tonight we’re young’ heyecanini yaşatir.
Dinle

Big Mountain-baby i love your way

sesi uygun herkesin soyledigi bu şarkiyi big mountain disinda hicbir coveri hosuma gitmemistir.O yuzden Avrupa sokaklarda dikizlenirken dinlemek, huzur verecektir
Onemli not:Çevirisini bilmemeniz tavsiyedir.: )
Dinle

Pink-Fucking Perfect

Tren yolculuklarinda sağa sola bakarken dertlenebileceğiniz,şahsımı bir şekil huzura erdiren ender şarkilardandir.
Dinle

Ali Atay-eksik bir şey mi var?

Leyla ile Mecnun takipcisi dostlar çok daha iyi bilirler ki bir ezginin günlüğü şarkisi bu şaheseri de gece trenlerinde dinlemeniz tavsiye edilir.Ozgursun,dostlarinla ya da teksin,bir şekil dünyayi dolaşiyorsun.Eksik bir şey mi var hayatinda ?
Dinle

İmagine-radioactive

Kulaginizda bu şarki, karşiniza bir anda Venedik Büyük Kanal çikarsa ,nirvana’ya yaklaşmiş olursunuz.Venedik keklerini koklarken dinlemeniz tavsiye edilmez.
Dinle

David Guetta-Kid Cudi- memories

Rotasinda İbiza olanlar uçaktan inene kadar bu şarkiyla hazirlik yapabilirler,Plajlarinda ve Gece Klüplerinde ise ‘Titanium’la.
Dinle

Anathema-a natural disaster

Gece trenlerinin gözdesi olabilecek bir diğer slow şarkim
Dinle

John Lennon-imagine

Hayatinizin her yerinde olmasi gereken bir şarkidir.Seyahatiniz boyunca görecekleriniz; farklı kültür, farkli insan, farkli ırk, farklı din fakat bilmemiz gereken,yaşadigimiz yer, ayni gezegen.

Önemli not :Çevirisi şiddetle tavsiye edilir.
Dinle

Ezginin Günlüğü -gemi

Bu güzel şarkiya torpil geçmiş bulunmaktayim ama rotasinda Yunanistan olanlar patnos-bari arasinda dinleyebilir.Gece Trenlerimin vazgeçilmezidir.
Dinle

Johnny Wright -hello vietnam

Full Metal Jacket filmini izleyenler bu şarkiyi bilirler.Yanilmiyorsam filmin başinda çalan bu şarki, tam yürürken dinlenebilecek şarkilar türündendir.
Dinle

Teoman-İrem Candar -bana öyle bakma

belki bu şarki ne alaka diyenler olabilir bilirsiniz ki gönül bu ot olayi vardir.Olur da bir ispanyol ablamiza gönül koyarsiniz ve bir durak sonra iner.Olur ya finlandiyali julies ablamiz’a vurulursunuz bir durak sonra sevgilisi çikar,dertlenin durun.
Dinle

Gogol Bordello-pala tute
durduk yere dans ettiren şarkilar listesine girer.
Dinle

Lana Del Rey-without you

Gece trenlerinizin vazgeçilmezi olabilir.Tüm Lana del rey şarkilarinda olduğu gibi çevirilerini(özellikle seyahatte)bilmeniz tavsiye edilmez.
Dinle

Paul Cless-suavemente bestami
ne sandiniz! pittbull -nayer suavementesinden daha temiz olan bir diger torpilli şarkim.
Dinle